Vyhledávání


Kontakt

RC VOJTASS RALLY TEAM
Areal DASS spol.s.r.o.
V Lukách 271
Příbram 1
CZ-26101

+420721610690

E-mail: vojtass77@seznam.cz

MĚSTO PŘÍBRAM

  Reprezentujeme město PříbramČESKÁ REPUBLIKA


Historie RC VOJTASS RALLY TEAMU

Dovolte mi abych se představil a na úvod řekl několik slov o mé osobě.Jmenuji se Vojtěch Halík,narodil jsem se 14.10.1977 a snad mi bylo dáno do vínku že auta  ve všech podobách budou provázet a ovlivňovat celý můj život.Od  malinka bylo mým snem stát se řidičem kamionu,ale táké  automobilovým závodníkem.Můžu říci že první z mých snů jsem si splnil dokonale,neboť jsem skutečně třináct let pracoval jako řidič v mezinárodní kamionové dopravy a později jsem přešel na pozici dispečera,kterou vykonávám i v současné době.Ještě navíc se mi poštěstilo že pracuji na firmě DASS spol s.r.o.,která je pro mě srdeční záležitostí číslo jedna.S tím druhým snem stát se automobilovým závodníkem to však bylo dosti komplikované,neměl jsem dostatek finančních prostředků provozovát jakýkoliv automobilový sport,až do doby než jsem objevil něco takového jako že existují RC AUTA- profesionální modely aut ovladané vysílačkou a jezdí se s nimi závody.

Psal se rok 1999 a ja začal usilovně hledat jakékoliv informace týkající se tohoto druhu funkčního modelářství,ale bylo to tehdy dosti složité,internet byl v plínkách a já sbíral střípky kde se dalo.Usmálo se na mě ale štěstí a já zjistil že se tímto krásným koníčkem zabívá i kamarád Robert Wiesinger,který už tehdy uspěšně brázdil závodní dráhy s okruhovým RC modelem.

Z automobilového sportu mi vždy bylo nejblišší RALLY,ale nějáký pojem jako je RC RALLY snad ještě ani neexistoval a tak jsem měl v plánu pořídit si okruhové silniční auto.Bohužel tehdy zůstalo jen u plánu,přestože jsem od Roberta zakoupil pouze svoji prvni vysílačku značky HITEC , na samotný model už nedošlo.Můj život se po další léta se  ubíral jiným směrem a já se nemohl právě objevenému koníčku věnovat,ale ta myšlenka mi natolik utkvěla v hlavě a byl jsem přesvědčen že jakmile to bude možné tak se k němu vrátím.

Vše se změnilo v roce 2007 kdy jsem si koupil časopis RC CARS a zjistil jsem že je na světě RC RALLY a to hned ve dvouch podobách :RC RALLY MODELU AUT SE SPALOVACÍM MOTOREM v měřítku 1/8 a RC RALLY MODELU S ELEKTROMOTOREM v měřítku 1/10.Tehdy se vše zmenilo a já měl jasno čemu se chci do budoucna věnovat.

Protože jsem byl v oblasti automodelářství úplným nováčkem začal jsem znovu pátrat tentotrát už po internetu po jakýkoliv informací o RC RALLY.Od prvního umyslu jsem věděl že se budu zabívat právě touto mě tak blízkou kategorii v obouch zmíněných měřítkách a moje modely budou vždy vozit karoserii SUBARU nebot´ to je další moje srdcová záležitost.

19.4.2009 jsem tak oficialně založil RC VOJTASS RALLY TEAM ,ktéreho hlavní čiností bude stavba,vývoj rc rally podvozků a účast na závodech RC RALLY. Zakoupil jsem si tedy svuj první model SUBARU IMPREZA WRC 2001 na podvozku TAMIYA TT01 v měřítku 1/10.Model jsem kompletně zrenovoval a upravil na rally a prodal tim jsem získal svoje první modelářské zkušenosti.

Můj první model Subaru Impreza WRC 2001 /Tamiya TT01

Druhým modelem v který mi prošel rukama bylo SUBARU IMPREZA WRC 2003 na podvozku HOBAO HYPER ONE SEVEN v měřítku 1/7 a koupil jsem jej od tehdejšího účastníka MČR RALLY 1/7 Ládi Šose a musím podotknout ,že model který jsem kompletně repasoval pak úspěšně několik sezon působil a ještě dnes se občas objeví v rukách  Davida Ložka na tratích RC KLATOVY RALLY CUPU.

Druhý model Subaru Impreza WRC 2003/Hobao hyper one seven

V roce 2010 jsem zakoupil můj třeti model SUBARU IMPREZA WRC 2007 na podvozku TAMIYA TA05 v měřítku 1/10 a opět prošlo komletní přestavbou na rally auto a i tento model byl úspěšně prodán

Třetí model Subaru Impreza WRC 2007/Tamiya TA05

V roce 2011 po dvou letech učení a seznamování jsem se rozhodl  koupit první nový model (doposud všechny mé modely byli pořízeny jako starší a byli určeny k dalšímu prodeji) který už mi zůstane a začnu s nim i aktivně závodit a dát mému týmu určitou filozofii která pro něj bude do budoucna typická. Bylo jasné že budeme pokračovat  se závodními vozy SUBARU která budou v budoucnu lakována do mé oblíbené červené barvy.Naším hlavním sponzorem se stala firma DASS spol.s.r.o. a jako výhradního dodavatele závodních komponentů a náhrádních dílu jsme zvolili firmu RC HOBBY RACING se kterou máme jen ty nejlepší zkušenosti a můžeme jí všem vřele doporučit. Pro naše záměry jsme se rozhodli používat výhradně produkty předních světových renomovaných modelářských firem : XRAY, HUDY,LRP,SANWA,SAVOX,TRACKPOWER,DELTAPLASTIK,TAMIYA.

Na sklonku roku 2011 se tedy objevil v našich dílnách zbrusu nový model SUBARU IMPREZA WRC 1999 na špičkovém podvozku XRAY XB 808 spec.2011 osazený spalovacím motorem.

První nový model Subaru Impreza WRC 1999/Xray XB808 spec.2011


Pokračování o historii našeho týmu zase někdy příště...